Voimisteluseura Kiepin 30-vuotis juhlanäytös 13.12.2019

Voimisteluseura Kiepin upea 30-vuotis juhlavuosi sai arvoisensa päätöksen perjantaina 13.12.2019 kun Töölön Kisahalli täyttyi innokkaista voimistelijoista ja mahtavan suuresta yleisöstä. 30-vuotisjuhlaa vietettiin Lumikuningatar – teemalla ja esityksiä nähtiin kaikkien harraste- ja kilparyhmiemme esittäminä. Lisäksi juhlassa palkittiin kauden aikana ansioituneita voimistelijoita.

Vuoden Kieppiläisenä palkittiin TG1 – Aurumin edustusjoukkueen Tilda Salminen. Tilda on ahkera harjoittelija, joka motivoi sekä kannustaa koko joukkuetta. Lisäksi Tilda ei lannistu epäonnistumisista vaan jatkaa harjoittelua kunnes saavuttaa sekä oma että joukkueen tavoitteet. Tilda onkin joukkueen kapteeni sekä luottohenkilö, joka toimii omalla esimerkillään myös esikuvana seuran muille TeamGymin voimistelijoille.

Kilparyhmien tsemppareina palkittiin K1 Daniella Sinivuori, K2 Emilia Eskola, K3 Vilma Klemetti, K4 Olivia Herttua, K5 Hilda Holopainen sekä esikilparyhmän K6 Anni Goncalves. TeamGymin kilpajoukkueiden tsemppareina palkittiin puolestaan TG1 Elsa Borg, TG2 Ellen Hölttä ja TG3 Venny Jeskanen.

30-vuotisen tapialeen aikana Voimisteluseura Kieppi on vakiinnuttanut paikkansa Suomen voimistelumaailmassa ja seuran ammattitaitoinen, innostava sekä laadukas toiminta tulee jatkumaan myös tulevaisuudessa. Huippua, että olet osana meidän seuraa!

Voimisteluseura Kieppi kiittää kaikkia kaudella mukana olleita voimistelijoita, vanhempia, valmentajia sekä vapaaehtoisia toimijoita mahtavasta kaudesta sekä toivottaa oikein rauhaisaa joulua ja liikunnallista uutta vuotta 2020!

netvisor_logo_2019_RGB

Voimisteluseura Kieppi ry | 040-4125035 | kieppi@kieppi.org